Поставени автобуски постојки во општина Росоман

Од:

Поставени се автобуски постојки во општина Росоман. Се работи за проект кој росоманската локална самоуправа го реализираше во соработка со германската фабрика „Дрекслмаер“ од Кавадарци.

– Локалната самоуправа ја изгради основата за поставување на постојките, а германската компанија ги донираше, три во Росоман и по една во селата Сирково и Манастирец, информираат од Службата за односи со јавноста на Општина Росоман.

Би можело да ве интересира

Полицаец и полицајка повредени во сообраќајка во Росоман

А1он

Педофил во повеќе наврати напаѓал две деца во Росоман, злоставувањето го снимал со телефон

Жарко Настоски

Советниците од Росоман не сакаат регионална депонија во нивната општина

Жарко Настоски

Заев од Росоман: Поголема поддршка за домашните компании, 600 милиони евра за економијата до 2024 година

А1он

Во Росоман откажана манифестацијата Праскобер 2020

А1он

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп-Росоман

Татјана Ташкова