Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Градско-Прилеп

Од:

Поради случена сообраќајна несреќа на патот Градско-Прилеп, од мотел Дреново кон Плетвар, од 20:20 сообраќајот е во прекин двата правци, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Би можело да ве интересира

„Голф“ излета од автопатот Тетово-Скопје, четворица завршија во болница

Шестмина повредени во сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

Горан Наумовски

Во сообраќајка загина маж од Скопје

Девет државјани на Украина се повредени во сообраќајна несреќа во Полска

Чувари и осуденици од Србија повредени во сообраќајка

Трагедија кај Књажевац: Двајца пијани млади момчиња предизвикаа сообраќајка во која загина девојка