Поради пожар, во прекин сообраќајот на патот Битола – Ресен

Од:

АМСМ информира дека во 17 часот на магистралниот пат Битола-Ресен, на местото викано Макази, поради опожарена трска покрај патот, сообраќајот е во целосен прекин.

Би можело да ве интересира

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска

Сообраќајот на патот кај Пресека од 11 часот со прекини

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска