Поради одрон во прекин сообраќајот на патот Маврови Анови – Дебар, кај Сенце

Од:

На патниот правец Р1202 Маврови Анови – Дебар кај село Сенце од 6:50 часот сообраќајот е во прекин поради одрон, информира ЈП „Македонија пат“.

Екипите на претпријатието работат на расчистување на одронот и нормализирање на сообраќајот.

Би можело да ве интересира

Во прекин сообраќајот на патот Штип-Неготино, се чистат одрони

А1он

АМСМ: Внимателно возење низ клисурите, можни се одрони

А1он

Сообраќајот на патиштата со умерен интензитет

Ана Ололовска

РСБСП апелира за совесно и одговорно однесување во сообраќајот

А1он

Сообраќајот на патиштата со умерен интензитет

А1он

Непречен сообраќај по суви коловози

Ана Ололовска