Полесно повредени тројца припадници на Армијата

Од:

Тројца припадници на Армијата на Северна Македонија поминале со полесни повреди во сообраќајка која се случила на патот Богданици -Гевгелија. Најверојатно причината за незгодата се временските услови.

Како што соопшти МВР, вчера во 20 часот било пријавено дека на регионалниот пат Богданци-Гевгелија, поточно на место викано Лгот, патничко возило „рекстон“, сопственост на МВР, управувано од полицискиот службеник Б.Ј. излетало од коловозот.

-Во возилото се превезувале и шест припадници на Армијата, кои биле на испомош во Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“. Во незгодата со полесни повреди се здобиле тројца припадници од Армијата, по што биле пренесени во Јавната здравствена установа Гевгелија за укажување на лекарска помош, се наведува во соопштението.

Полицијата и јавен обвинител извршиле увид на местото на настанот.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден 17-годишен велосипедист од Скопје по удар од автомобил

Ана Ололовска

Две лица повредени во сообраќајка на патот за гробиштата Раштани кај Велес

А1он

Откако возило излетало од пат, полицијата во него пронашла 13 мигранти

Ана Ололовска

Верижен судир на пет возила во Битола

А1он

На регионалниот пат Чашка-Велес се запали и целосно изгоре автомобил, повредени нема

А1он

Сообраќајка кај велешкото село Дреново, еден повреден

Ана Ололовска