Димна бомба пред Министерство за финансии

Од:

Димна бомба кон пред Министерството за финансии каде дел од демонстрантите успеаа да го продолжат протестот.

Би можело да ве интересира

Амбасадор на Белорусија во Словачка со поддршка за демонстрантите

А1он

Ирак: Од почетокот на бунтот досега убиени речиси 550 луѓе, повредени околу 30.000

ВИДЕО: Се судрија прокинеските и продемократските демонстранти во Хонгконг

Полицијата ја врати контролата врз Парламентот во Хонг Конг

Макрон бара остар одговор против демонстрантите од групата Црн блок

ВИДЕО: Демонстрант ја загуби раката во детонација на граната на протестите на „жолтите елеци“