Поднесена пријава против едно лице за предизвикување пожар во Зајас

Од:

МВР соопшти дека поднело соодветен поднесок против 67 годишен жител на село Зајас, осомничен за предизвикување пожар во месноста Думовско Маало во селото.

Во соопштението се посочува дека денеска во 10:50 часот во полициското одделение Зајас било пријавено оти во село Зајас, во месноста Думовско Маало избувнал пожар, при што била зафатена сува трева и бандера сопственост на ЕВН.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Кичево. По преземени соодветни мерки и активности, во ПО Зајас е обезбеденосомниченото лице о и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против тројца кичевци поради агресивност кон полицајци

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Спасовски: Министерскиот форум ЕУ-Западен Балкан испраќа јасна порака за европската перспектива на регионот

Ана Ололовска

Десет лица приведени при контрола на седум угостителски објекти во Скопје

Ана Ололовска

Дванаесет мигранти пронајдени во комбе на автопатот Куманово – Табановце

Ана Ололовска

Независниот синдикат на полицијата бара подобри услови за работа и 25 отсто зголемување на платите

Ана Ололовска

МВР: Преземаме мерки за пронаоѓање на Драганчо Стојменов

Ана Ололовска