Поднесена кривична пријава за предизвикување на општа опасност

Од:

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Ресен до Основното јавно обвинителство Ресен поднесе кривична пријава против 68-годишниот М.С. од САД, со привремен престој во село Крани, ресенско, поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа опасност“ казниво по член 288 од Кривичниот законик, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Пријавениот, на 19.07.2022 во неговата нива на место викано „Барик” во атарот на с.Крани го запалил стрништето, при што пожарот се проширил и зафатил сува трева и овоштарници во соседните ниви. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Ресен, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Претрес во гостиварско, приведен дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер во центарот на Скопје

Ана Ололовска

Приведен криумчар на мигранти

Ана Ололовска

Приведен прилепчанец баран со потерница

Ана Ололовска

(ВИДЕО) МВР уапси Пакистанец кој убил 17-годишна девојка од Грција

Горан Наумовски

Кривична пријава против полицаец за примање поткуп