Пламна пожар во куќа во Јосифово, нема повредени

Од:

Во полициската станица Валандово вчера е пријавено дека настанал пожар во куќа во село Јосифово, валандовско.

Во пожарот изгореле делови од покуќнина, а повредени лица нема.

По интервенција на Територијалната противпожарна единица Валандово пожарот бил изгаснат.

Увид на местото на настанот врши инспектор за пожари и екипа на Одделението за внатрешни работи Валандово.

Би можело да ве интересира

Мртов старец пронајден во изгорена куќа во Кичево

Почина жената која беше повредена во пожар во Чачак

13 лица загинаа во пожар во хостел во Казахстан

Горан Наумовски

Во пожар загина 78-годишен маж

Горан Наумовски

Изгоре стан во Струмица

Се испитува колку се загадени воздухот и почвата – Изгореа 14 тони хемикалии во Фалише

Анита Петровска Рајковиќ