Пиштол пронајден во двор во основно училиште во Тетово

Од:

Вработен во тетовско основно училиште вчера додека работел во дворот нашол пиштол, по што пријавил во СВР Тетово, информираат денесka од тетовската полиција.

– Вчера (30 ноември) во 16 часот и 45 минути во СВР Тетово пријавено е дека 33-годишен вработен во тетовско основно училиште, на спортско игралиште во кругот на училиштето, пронашол пиштол, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Според информациите на портпатролот, пиштолот е подигнат за вештачење и сега се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Би можело да ве интересира

МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Анита Петровска Рајковиќ

МВР да не прави хаос и да дава презицни информации за пасошите порача Џафери

Уапсен организаторот на борби со кучиња кој со крвавите животни се фалеше на Фејсбук

Катерина Ѓуровски

Краделе во болница, уапсени двајца прилепчани

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Мртов млад маж најден утрово под Железен мост во Велес

Катерина Ѓуровски