Петковски: Груевски ќе заврши како Санадер

Од:

„И да добиеме датум за преговори, знаете што ќе ни испорачаат на сметката? Ќе ги почнат преговорите со Македонија, со поглавјата 22,23 и 24, тие се слободата на медиумите, самостојното судство, криминалот и корупцијата“, изјави за Тера ТВ, лидерот на НСДП, Тито Петковски.

„Памтете ми го зборот, приказната со Груевски ќе заврши како со Санадер. Санадер, кога почнаа преговорите меѓу Хрватска и Европската унија, тој беше исфрлен на суво во поглавјето за криминалот и корупцијата. Почнаа да бараат од него од каде му се тие пари и за партијата и за него лично. Немаше одговори. Јас сум сигурен дека овој криминал што ВМРО го прави мислите дека никој нема да го забележи?” рече Петковски. во емисијата Директно на Тера.

Би можело да ве интересира

Претседателот на Израел и официјално му го довери мандатот на Нетанјаху за формирање нова влада

Познати се двајца кандидати во трката за премиер на Велика Британија

Кинескиот премиер Ли Кечијанг нема да биде во новото раководство на владејачката партија

НСДП: Не успеа обидот на ВМРО-ДПМНЕ за манипулација со граѓаните со иницијативата за референдум

Австралискиот премиер оддаде почит на кралицата Елизабета Втора со церемонија на положување венци

НСДП го прифати францускиот предлог