Пешевска се нафрли на Нола Исмајловска, и го фрли телефонот од маса

Од:

За законот за служба во армијата гласале 7 пратеници, не можам да сфатам какво е ова лицемерие. Промената на името на Армијата е веќе донесен закон. Имаме пратеници кои гласале за законот со веќе променето име на државата, а тоа се пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска, Влатко Ѓорчев Иван Иванов, Слаѓана Митовска, Никола Мицевски, сега тие исти колеги не сакаат да гласаат за Законот за одбрана”, рече Нола Исмајловска Исени од независната пратеничка група на говорницата.

Но, за кратко во салата настана тензична атмосфера откако пратеничката Пешевска испровоцирана зошто Исмајловска и го спомнала името од говорница дојде до нејзината маса, и го турна телефонот и на висок тон и рече:

“Како не ти е срам да ми го споменуваш името. Со кое право. Ова повеќе да ни ти се случило”.

Нервозната пратеничка од масата кај нејзината колешка ја трнаа неколку пратеници од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Вељаноски: Собранието не направило преседан, изборите треба да се одложат

Кристијан Ландов

Џафери презентираше што сработел како претседател на Собранието

Ландов

Соботка: С. Македонија веќе е европска земја, се надеваме на зелено светло кон крајот на месецот

Ана Ололовска

Претседателот на Националниот совет на Австрија Соботка во посета на Собранието

Ана Ололовска

Џафери за српска „Политика“: Докажавме дека Албанец на значајна позиција не е бауч

Ана Ололовска

Собраниска делегација учествува на 14-та сесија на Парламентарното собрание на Медитеранот во Атина

Ана Ололовска