Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Од:

Автомобил „Ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К. (38) од село Слатино вчера удрило во пешакот К.С. (67) од Тетово, соопшти МВР.

Оттаму информирааат дека собраќајната несреќа се случила вчера во 16:30 часот на булеварот „Благоја Тоска“ во Тетово.

– Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила К.С., констатирани во Клиничкиот центар Тетово. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово, посочуваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Две излетувања од коловоз со вкупно осум повредени

Ана Ололовска

Пешак повреден во сообраќајна незгода во тетовско Горно Седларце

Ана Ололовска

Во тетовско лани регистрирани се 167 помалку сообраќајни несреќи

Ана Ололовска

Еден повреден во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Ана Ололовска

Во прекин сообраќајот на магистралниот пат А4 Струмица-Радовиш поради сообраќајка

Ана Ололовска

Тројца повредени во вчерашната сообраќајка на булеварот „АСНОМ“

Ана Ололовска