Пешак повреден во сообраќајна незгода во тетовско Горно Седларце

Од:

Дваесет и седумгодишен жител на тетовско Горно Седларце е повреден вчера околу 18 часот откако во него удрило возило „пежо 106“ управувано од жител на Теново. Незгодата се случила на главниот пат во Горно Седларце.

-Околу 17 часот и 40 минути патничко моторно возило „пежо 106“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(46) од тетовско Теново, удрило во 27-годишниот С.И.(пешак) од ова село. Повредениот пешак е пренесен во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош, информираат од СВР Тетово.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Тинејџерка од Тетово повредена во сообраќајка

Две излетувања од коловоз со вкупно осум повредени

Ана Ололовска

Во тетовско лани регистрирани се 167 помалку сообраќајни несреќи

Ана Ололовска

Еден повреден во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Ана Ололовска

Во прекин сообраќајот на магистралниот пат А4 Струмица-Радовиш поради сообраќајка

Ана Ололовска

Тројца повредени во вчерашната сообраќајка на булеварот „АСНОМ“

Ана Ололовска