Патнички воз удрил во автомобил кај Прилеп

Од:

Вчера во 17.40 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека непосредно до железничко стојалиште „Тројкрсти“ – Прилеп се случила железничка незгода помеѓу патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје-Битола и патничко возило „опел астра“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 48-годишниот П.Б. од Прилеп.

Во незгодата, како што информира полицијата, со повреди се здобил возачот и совозачот 75-годишниот Д.Б. од Прилеп, но одбиле да им биде укажана помош.

Жезничкиот сообраќај на тој дел од пругата бил во прекин до 19.00 часот, а увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп, соопшти полицијата.

Би можело да ве интересира

Судир на мотор и автомобил во Карпош

Ландов

Истрага против две лица во Штип за тешка сообраќајна несреќа со смртни последици

А1он

ВИДЕО: Побарана повисока казна за возачот кој го усмрти битолчанецот Оливер, братот на покојниот повика на разумно постапување

Кристијан Ландов

(Интервју) Братот на загинатиот пешак: Имам многу што да му кажам на убиецот, боли што кражба на ќебапи е поценета од смртта на брат ми

Кристијан Ландов

Протест за прегазениот битолчанец: „Срамна казна на убиецот на мојот брат“

Ана Ололовска

Прегазен малолетник во Прилеп, возачот избегал