Отежнат сообраќајот на патот Кавадарци-Прилеп

Од:

Поради сообраќајка претпладнето од 10:10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп сообраќајот се одвива наизменично по една лента.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите поради можност од појава на одрони. Тоа однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

Состојба на патишта

Ана Ололовска

Интензитетот на сообраќај умерен

Ана Ололовска

Започнува времен режим на сообраќај за тешки товарни возила во викендите и најжешките денови

А1он

Можни прекини во сообраќајот на патниот правец Радовиш-Штип

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска