Отежнат сообраќајот на патот Кавадарци-Прилеп

Од:

Поради сообраќајка претпладнето од 10:10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп сообраќајот се одвива наизменично по една лента.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите поради можност од појава на одрони. Тоа однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Маврови Анови – Дебар

Намалена видливост на патните правци Страцин-Крива Паланка и Шипковица-Попова Шапка поради магла

Сообраќајот на патниот правец Маврови Анови – Дебар по една коловозна лента

Татјана Ташкова

Поради одрон во прекин сообраќајот на патот Маврови Анови – Дебар, кај Сенце

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози

Татјана Ташкова

Состојба на патиштата

Ана Ололовска