Османи: Македонската и српската влада го усвоија Договорот за граничниот премин Лојане – Миратовце

Од:

Владите на Северна Македонија и на Србија го усвоија текстот на Договорот за отворање на заеднички граничен премин Лојане – Миратовац, објави на својот Фејсбук профил вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи.

Тој нагласласи дека Владите ги задолжиле министрите за внатрешни работи на двете земји да ги потпишат договорите во рок од седум дена и да почнат постапка за ратификација во собранијата.

Османи во постот, кој го објави вчера прикачи и фотографија со Нацрт – записникот од 169 седница на Владата.

Би можело да ве интересира

Угостителите бараат помош за исплата и на платите за март, Спасовски им предлага бескаматни кредити

Маја Илиевска-Пачемска

Владата денеска ќе свети сино по повод Меѓународниот ден за подигање на свеста за лицата со аутизам

А1он

(ВИДЕО) Спасовски: Очекувам банките да не го гледаат само својот профит, уредбата за замрзнување на кредитите во секој момент може да биде донесена

Маја Илиевска-Пачемска

Спасовски: Владата не може да посегне по парите во Вториот пензиски столб

Ана Ололовска

Доделени 78 милиони денари за организирање и реконструкција на јавните површини во Клинички центар

А1он

Со пари од Европската инвестициона банка ќе се поддржат малите и средните претпријатија

А1он