Османи демантира дека се сретнал со Груевски во Будимпешта

Од:

По прозивката од поранешниот член на „огнените“, а сега лидер на новоформираната партија – Демократско движење, Изет Меџити, министерот за надворешни работи Бујар Османи демантира дека се сретнал со Никола Груевски во Будимпешта.

Меџити вчера преку Фејсбук упати јавно прашање до Османи дали бил во службена или приватна посетата во Будимпешта кога се сретна со Груевски.

Османи на Фејсбук одговори: „Еднаш рекоа дека се сретнал со Али Ахмети, па рекоа – не, се сретнал со Артан Груби, сега јас сум се сретнал со него! Можеби од четврти пат ќе погодат!“

Пред десет дена Меџити преку Фесјбук јавно праша дали е точно дека на експремиерот Груевски ќе му биде вратен пасошот.

Би можело да ве интересира

Османи: Русија, а не западните демократии е причина за проблемите и нестабилноста на регионот

Предраг Петровиќ

Османи-Блинкен: Како стратешки партнери и НАТО сојузници остануваме обединети во поддршката за Украина

ВИДЕО: Османи се пофали со трансформацијата на „Борис Трајковски“ која чинеше 1,8 милиони евра

Катерина Ѓуровски

Османи уште се мисли за Лавров: Ако речеме „да“, не гледам зошто Бугарија и Грција да не дозволат прелет

Александар Тодески

Османи: Понеделник ќе биде денот „Д”, очекувам консензус за новиот претседавач со ОБСЕ

Орце Костов

Османи за крстот на Попова Шапка: Предизборна игра на неодговорни политичари