Опожарено полициско возило во кругот на МВР

Од:

Полициско возило „пинц гауер“ пред еден час се запали на бензинската пумпа во кругот на Министерството за внатрешни работи.

Како што соопшти МВР, од засега непознати причини во делот кај бензинската пумпа дошло до опожарување на полициското возило.

Од страна на полицијата и брзата интервенција на Бригадата за противпожарна заштита, пожарот е изгаснат.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден работник во угостителски објект во Сарај

Поднесена кривична против двајца кичевци за „незаконско влијаење врз сведоци“

Полицијата вчера во Скопје издала 151 сообраќајна казна

Ана Ололовска

Приведени три лица во чиј автомобил е пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Во Блаце пронајдени 180 стелба канабис

Ана Ололовска

Спасени двајца браќа кои со мотицикли се загубиле на Шар Планина

Ана Ололовска