Ограбувачот на НЛБ успеал да украде над 8 илјади евра

Од:

Утврдено е со истрагата дека, при вооружениот грабеж, што се случи денеска во експозитурата на НЛБ Банка во Ѓорче Петров, се одземени 8.700 евра, соопштија од НЛБ Банка.

dobivaj vesti na viber

Од НЛБ Банка потврдија дека клиентите и вработените на Банката се безбедни и се во добра здравствена состојба.

НЛБ Банка и понатаму соработува со надлежните институции со цел случајот да добие ефикасно разрешување.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Тетово, пронајдени украдени мотоцикли

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Крадец нападна жена во Нов Белград, и го скрши забот и го искина накитот

Приведен крадец од Куманово, украденото вратено на сопственичката

Ана Ололовска

Приведен тинејџер кој ограбил продавница во Пробиштип

А1он

Приведен џепчија во Скопје, фатен непосредно по извршена кражба

Ана Ололовска

Претреси во Кочани, пронајдени големо количество украдени предмети, следуваат кривични пријави

Ана Ололовска