Ограбена експозитура на ПроКредит банка во Скопје

Од:

Ограбена е експозитурата на ПроКредит банка во скопско Влае. Се испитува колку пари украл вооружен и маскиран разбојник.

Разбојништвото се случило утрово, во експозитурата на банката на улицата Исаија Маџовски, кога разбојникот со оружје в рака им се заканувал на вработените да му ги предадат парите.

Полицијата трага по разбојникот кој побегнал.

 

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Штип, затекнат при вршење на кривично дело

Ана Ололовска

Расчистени три тешки кражби, украденото вратено на сопствениците

Ана Ололовска

Ограбена црквата „Константин и Елена“

А1он

Приведен крадец во скопски Чаир, расчистени неколку кривични дела

А1он

Приведени крадци од Штип, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведени двајца разбојници, со закана со нож одзеле чанта со дневен промет

Ана Ололовска

Leave a Comment

1 + ten =