Одложени состаноците на Извршниот и Централниот одбор на СДСМ

Од:

СДСМ ги одложи за вечерва закажаните состаноци на Извршниот и на Централниот одбор поради деновите на жалост и несреќата што се случи во Бугарија кога во македонски автобус изгореа 46 патници, а неколкумина се повредени.

-СДСМ и целиот наш народ е во болка и тага поради страшната трагедија што се случи во Бугарија. Закажаните состаноци на ИО и на ЦО се одложени. Сочувство до семејствата и до целиот наш народ, посочуваат од СДСМ.

Нема информација кога ќе се одржат овие состаноци, на кои, како што беше најавено, се очекуваше претседателот на партијата Зоран Заев да поднесе оставка на оваа функција и да почне да тече рокот од 15 дена за распишување внатрепартиски избори за нов лидер.

Би можело да ве интересира

Констатирана оставката на Заев, на 12 декември СДСМ ќе бира нов претседател

Мери Јордановска

Седница на Централниот одбор на СДСМ: Заев не се откажува од оставката

А1он

Заврши седницата на Централното претседателство на Алтернатива, почна заседанието на ЦО на СДСМ

А1он

ЦО на СДСМ расправа за оставката на Заев и за зголемување на парламентарното мнозинство

А1он

Шилегов: Извесен е влезот на Алтернатива во Владата, не знам дали ќе се дискутира за оставката на Заев

А1он

ЦО на СДСМ ќе дискутира за оставката на Заев и актуелната политичка состојба

А1он