Одбележување на Европскиот ден на соработка во Дојран

Од:

Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу попладне во Стар Дојран, заедно со претставникот на управувачката структура за имплементација на Програмата за прекугранична соработка со Грција, Александрос Самарас и градоначалникот на општина Дојран, Анго Ангов, ќе учествува на манифестацијата Европски ден на соработка 2018 година.

Настанот ќе се оддржи на платото на брегот на Дојранското Езеро, пред зградата на општината.

Во рамките на манифестацијата се предвидени и други активност во кои што ќе учествуваат ученици од основните училишта, како и велосипедска тура околу Дојранското Езеро.

Би можело да ве интересира

Намален водостојот на Дојранското и Преспанското Езеро

Татјана Ташкова

Дојран полн со туристи за Илинден

На Д Фестивалот во Дојран ќе настапат над 50 музички ѕвезди

Ана Ололовска

Ќе се уредува нова плажа на Дојранското Езеро во Сретеново

Ана Ололовска

Пратеничките на ДОМ: Амандмани на Буџетот за аерозагадувањето и колекторите во Охрид и Дојран

Ана Ололовска

Олумчев: Нема потреба од паника поради присуството на тигрестиот комарец во некои општини од југоистокот на земјата

Ана Ололовска