Облачно со повремени врнежи од дожд

Од:

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта кои наместа ќе бидат пообилни (над 30 л/м2).

Минималната температура ќе се движи од 4 до 11 степени, а максимална од 10 до 15 степени.

Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец

Во Скопје претпладне ќе биде облачно, а во попладневните часови и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 12 степени.

Од понеделник се очекува заладување што ќе услови врнежите да преминуваат во снег, а во попладневните и вечерните часови се очекуваат слаби врнежи од снег и во некои пониски места, особено во северните делови.

Би можело да ве интересира

УХМР: В понеделник дожд, во вторник значително пониски температури

Чуден дожд во Пекинг: Кога граѓаните виделе што паѓа, им се „превртел“ стомакот

Горан Наумовски

Денеска облачно време со повремени врнежи од дожд

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен јужен ветер

Времето денес променливо облачно со врнежи од дожд