Oблачно и свежо со повремен дожд

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој на места долж Повардарието повремено ќе засилува.

Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а максималната ќе достигне од 11 до 16 степени.

Во Скопје, променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне 16 степени.

И во четврток ќе се задржи облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд. Во петок и сабота ќе биде посончево, а во петок попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Од недела повторно се очекува променливо облачно време, на места со повремени врнежи од дожд. Од утре ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Би можело да ве интересира

Облачно и посвежо, со дожд и грмежи

Горан Наумовски

Променливо облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

(ВИДЕО) Силен дожд во Шпанија, нема возови меѓу Мадрид и Барселона

Горан Наумовски

Променливо облачно со повремен дожд, пад на температурата до 10 степени

Од утре вечер дожд и пад на температурата до осум степени

УХМР: Утре локална нестабилност со пороен дожд и грмежи