Обезбедени се снимките од надзорните камери, телото на убиениот Идризи е дадено на обдукција

Од:

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа извршил увид во Чаир, каде во инцидент со огнено оружје едно лице беше лишено од живот, а двајца беа повредени информираат од ОЈО.

dobivaj vesti na viber

Јавниот обвинител издал наредби за прибирање и анализа на трагите пронајдени на лице место, како и наредба за обдукција на починатиот. По наредба на јавниот обвинител обезбедени се снимките од видео надзорот на околните објекти.

Се работи на утврдување на идентитетот на сторителитe информираат од Обвинителството.

Би можело да ве интересира

Двајца битолски гинеколози обвинети за смртта на новороденче, задоцниле со породувањето

Притвор за наставник од Струмица осомничен за полов напад на дете

Инцидент во ресторан во Аеродром: Го претепале, го влечеле по под, го удирале со ногарка

Катерина Павлова-Николовска

Убиство во Вруток, пронајдено тело на жена со убодни рани

Во пукањето во Чаир ликвидиран Јонуз Идризи, брат на скопјанецот кој лани беше убиен со испукани 80 куршуми

Кристијан Ландов

Импровизирана лабораторија за производство на марихуана откриена во куќа во Гевгелија, притвор за едно лице