Новогодишна елка под вода 2022

Од:

Нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ традиционално, 19 година по ред, ја накитија новогодишната елка под вода кај Заливот на Коските во Охрид.

На уникатен начин им ја честитаат Новата година и божиќните празници на граѓаните на Република Северна Македонија.

Подводната елка ќе биде своевидна атракција во склоп на музејот во пресрет на новогодишните празници.

Би можело да ве интересира

Накитена подводната новогодишна елка во Охридското езеро

ВИДЕО: Културно историски знаменитости во Охридското Езеро

ВИДЕО: Василичарски оган под вода

А1он

„Амфора“: Безмилосно се изловува охридската пастрмка во време на мрест и строга забрана за риболов

Ана Ололовска

Без китење елка во Охридското Езеро, нуркачите од под вода посакаа среќна Нова 2021 година

Ана Ололовска

ВИДЕО: Акција на нуркачкиот центар Амфора за вадење заостанати мрежи

Ана Ололовска