Нова спортска опрема за основните училишта во општина Аеродром

Од:

Општина Аеродром набави нова спортска опрема за осумте основни училишта на нејзина територија.

Опремата се состои од топки за фудбал, кошарка, ракомет и одбојка, мрежи и голови за ракомет, греди, отскочни штици, душеци, јарци за гимнастички вежби, маси за пинг-понг и други реквизити наменети за развој на спортот во училиштата.

За учениците е набавена и спортска облека, дресови и шорцеви, во осум различни бои, колку што има основни училишта во општината.

– Аеродром важи за најспортска општина и во таа насока новата опрема ќе придонесе за поуспешен развој на училишниот спорт, се вели во денешното соопштение од општината.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Итна евакуација на аеродромот во Франкфурт, закана со огнено оружје, во тек е полициска акција

Катерина Павлова-Николовска

Јавниот повик за асистенти за деца со посебни образовни потреби во Аеродром завршува в петок

Ана Ололовска

Општина Аеродром објави јавен повик за избор на асистенти за деца со посебни образовни потреби

Ана Ололовска

Аеродром и Ново Лисиче без парно греење

ВИДЕО: Град Скопје засади нов дрворед со 300 дрвја на булевар АСНОМ

Ана Ололовска

Повеќе средства за еколошки и образовни проекти во Општина Аеродром

Ана Ололовска