Нормализиран сообраќајот на патниот правец Маврови Анови – Дебар

Од:

Сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврови Анови – Дебар од 14:40 часот е нормализиран, информираат од ЈП „Македонија пат“.

Сообраќајот беше во прекин од 6:50 часот утринава, поради одрон на патот.

Би можело да ве интересира

Во прекин сообраќајот на патот Штип-Неготино, се чистат одрони

А1он

АМСМ: Внимателно возење низ клисурите, можни се одрони

А1он

Сообраќајот на патиштата со умерен интензитет

Ана Ололовска

РСБСП апелира за совесно и одговорно однесување во сообраќајот

А1он

Сообраќајот на патиштата со умерен интензитет

А1он

Непречен сообраќај по суви коловози

Ана Ололовска