Нормализиран сообраќајот на автопатот Миладиновци – Штип

Од:

Сообраќајот на патниот правец Миладиновци – Штип, кој беше блокиран кај клучката Три Чешми, е нормализиран, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на автопатот Миладиновци – Штип беше блокиран поради штрајк кај клучката Три Чешми.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонската страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

На Табановце се чека 40 минути

Ана Ололовска

Сообраќајот се одвива непречено, по суви коловози

Ана Ололовска

Поради зголемена фреквенција на возила на Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 30 минути

Ана Ололовска

На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 30 минути

Ана Ололовска

На ГП „Богородица“ и „Табановце“ се чека од 30 до 45 миниути

Ана Ололовска

На Богородица и Табановце задржувањето за влез и излез е до 45 минути со можност за зголемување во наредните часови

Ана Ололовска