Ноќва почнува зимското сметање на времето

Од:

Со поместување на часовникот за еден час наназад, од ноќва почнува зимското сметање на времето, со што времето во 3 часот ќе се смета како 2 часот.

Одлуката за денот и моментот на воведувањето и денот и моментот на завршувањето на летното сметање на времето во 2020 година е објавена во „Службен весник на Република Северна Македонија“ број 79, од 26 март.

Би можело да ве интересира

Денеска почнува зимата

Ана Ололовска

Коперникус: Многу е веројатно дека зимата ќе биде потопла од вообичаено

Втор ден Отворен Балкан во Тирана: Обезбедување храна и струја пред почетокот на кризната зима

Утре променливо облачно, студено и ветровито, на места ќе провејува снег

А1он

Почнува зимата

Ана Ололовска

Бебињата не треба премногу да се облечени во зима

Наум Локоски