Нестабилно време и во наредите денови

Од:

Нестабилното време со сончеви периоди, пороен дожд и грмежи, ќе продолжи до крајот на неделава, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Во наредните денови ќе преовладува сончево и потопло време со услови за појава на изолирана нестабилност претежно во планинските предели. За време на викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Миминалната температура ќе се спушти со 11, а максималната ќе достигне 36 степени.

Би можело да ве интересира

Денеска сончево и топло до 34 степени

А1он

Сончево и топло, попладне услови за локален дожд

А1он

Сончево со температури до 36 степени, попладне услови за дожд

А1он

Ноќеска стабилизирање на времето, за викенд посвежо со врнежи

А1он

Претпладне сонце, попладне дожд во следните денови

А1он

Сончево и тивко, до 35 степени, попладне дожд на планините

А1он