Неофицијално две жртви и многу повредени во автобуската несреќа

Од:

Неофицијално има две жртви од превртениот автобус и веќе триесетина се пренесени во Градската болница во Скопје и на други клиники, дознава „Макфакс“. Извлечени се сите патници.

Нашите извори тврдат дека има многу повредени лица, а се уште трае транспортот на повредените од местото каде што се преврте автобусот.

Во автобусот кој и припаѓа на компанијата „Дурмо турс“ патувале околу 50 лица. Тој се преврте околу 17 часот во близина на селото Ласкарци од засега непознати причини.

Мери Јордановска

Би можело да ве интересира

Три сообраќајки на автопатот Гостивар-Тетово-Скопје

Ана Ололовска

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Ана Ололовска

Едно лице загина во сообраќајката во скопско Трубарево

Ландов

Возач удрил во пешак во село Карбинци и побегнал

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Ана Ололовска

Двајца загинати во тешка сообраќајка на патот од Штип до Виничка крстосница

Ана Ололовска