Неколку скопски населби и села утре изутрина без струја

Од:

Екипите на Електродистрибуција утре во периодот од 4:00 до 8:00 часот ќе работат на реконструкција и модернизирање на мрежата со цел подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија поради што без струја ќе останат неколку скопски населби и села.

Поради реализација на овој зафат, како што информираат од ЕВН Македонија, без снабдување со електрична енергија ќе останат дел од село Волково, селата Кондово, Горно Свиларе, Долно Свиларе, Грачани, Радуша, Дворце, Копаница, Рашче, Бојане,.Сарај, Глумово, Грчец, Шишево, Арнакија, Паничари, Раович, Ласкарци, Љубин, Букович и матка Матка, како и дел од населбите Карпош 3, Карпош 4, Влае, Хром, Момин Поток, Злокуќани, Козле, Нерези и Тафталиџе.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Експлозија во Санкт Петербург: Илјадници останаа без струја

Бектеши за „Чебрен“: Одредена количина струја мора да остане во државата

Ќе се гради хидроцентралата Чебрен за една милијарда евра: Владата донесе одлука која се чекаше 30 години

Орце Костов

Трговците ќе можат да не снабдуваат со струја од Косово – Регулаторна комисија потпиша соработка

Орце Костов

Цело Слупчане не прави бунт, има луѓе домаќини кои си ја плаќаат струјата, вели премиерот

Орце Костов

Вработените во ЕВН Куманово ги напуштија канцелариите: Загрозена им е безбедноста

Орце Костов