Неколку повредени во пожар во хотел во Скопската чаршија

Од:

Вчера попладне во 17,45 часот во СВР Скопје, Ќ.Б. пријавил дека во Старата скопска чаршија, на улица „Самоилова“, во Скопје настанал пожар во кујна од хотел, извести МВР.

– Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје, а на седум лица, според до сега пријавеното, им е укажана помош во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ или други болници. На повеќе лица им е пружена лекарска помош на лице место, соопшти МВР.

Известен е јавен обвинител и по насоки од обвинителството се врши увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов