На регионалниот пат Неготино-Лакавица реконструкција на мостот кај село Пепелиште

Од:

На регионалниот пат Неготино – Лакавица од утре ќе се реконструира мостот на Вардар кај село Пепелиште, поради што сообраќајот ќе се пренасочува по земјаниот пат Пепелиште – Криволак за возила со вкупна тежина до 7,5 тони, соопшти денеска Автомотосојузот на Македонија.

На местото на активностите ќе биде поставена соодветна вертикална сообраќајна сигнализација.

Сообраќајниот режим ќе трае до завршување на градежните активности.

Би можело да ве интересира

На патот Ресен – Охрид после Буково се изведуваат работи на пат

Ана Ололовска

Нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Ана Ололовска

Променет режим на сообраќај на автопатот Скопје – Тетово кај патарината Глумово

Делумна забрана за движење во Јасен, Маврово и Галичица како превенција од пожари

Татјана Ташкова

Нема задржувања на граничните премини

Зголемен интензитет на сообраќај надвор од градските средини