На ГП Богородица се чека до половина час

Од:

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

dobivaj vesti na viber

На ГП Богородица, за излез од државата чекањето е околу 20-30 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Би можело да ве интересира

На Богородица и на Табановце се чека и до еден час

Продолжуваат гужвите на Табановце и на Богородица, за влез во земјава се чека час и половина

Катерина Павлова-Николовска

На Богородица и на Табановце се чека по еден час

Катерина Павлова-Николовска

Колони на граничните премини, за излез кон Грција се чека и до еден час

Катерина Павлова-Николовска

Гужви на Табановце и на Богородица, се чека до 40 минути

Катерина Павлова-Николовска

На „Табановце” за влез во земјава се чека околу 40 минути, на преминот „Богородица” околу половина час