МВР со детали за сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци во која загинаа три лица

Од:

На автопатот Штип-Миладиновци, недалеку од место викано „Криви Дол“, денеска околу 12.30 часот се случи сообраќајна несреќа помеѓу возило „тојота лендкрузер“ управувано од Д.С.(29) од Кочани и „шевролет калос“ управувано од Д.М.(44) од Скопје.

„На местото на несреќата почина В.З.(62) од Кочани и малолетна сопатничка од возилото „шевролет“, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Двајцата возачи, Д.Х.(34), сопатник во возилото „тојота“, С.М.(37) и уште еден малолетен сопатник од возилото „шевролет“ биле пренесени за укажување на лекарска помош во Клиничка болница Штип, каде што и С.М. им подлегнала на повредите“, извести полицијата.

Увид изврши увидна екипа од СВР Штип.

Би можело да ве интересира

Во сообраќајка повреден пешак во Скопје

Сообраќајка во Чаир: Тешко повреден 29-годишен скопјанец

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Над 60 повредени во тешка сообраќајна во Романија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Најмалку три лица загинаа, неколку се повредени во сообраќајка на патот Цетиње – Будва

Горан Наумовски

Момче од Облешево почина во сообраќајка на локалниот пат кон селото Бања

Битолчанец загина во сообраќајка во близина на Меџитлија