Муцунски: Новата детска градинка „Црвенкапа” во која ќе се згрижат над 200 дечиња добива нов и уникатен изглед во внатрешност

Од:

„Градинката има важна улога во процесот за социјализација и едукација на најмладите. Многу е важно дечињата со задоволство да одат во градинка, па затоа обрнуваме внимание на секој детаљ пред пуштањето во употреба на градинките. Дечињата од нашата општина ќе бидат сместени во модерни објекти, а секојдневно времето ќе го минуваат во простории и атмосфера креирана од нивниот омилен македонски бренд „Светот на Биби”, вели градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски.

dobivaj vesti na viber

Новата детска градинка „Црвенкапа” добива нов и уникатен изглед во внатрешноста. Таа е изградена со капацитет за згрижување на над 200 деца и на површина од 1700м2, со осум занимални и најсовремени услови за згрижување на најмладите.

Општина Аеродром продолжува да вложува во нови капацитети за децата. И понатаму инвестираме во изградба на нови објекти со што ќе ја оствариме нашата цел да нема повеќе чекања за упис во ваков тип на јавна установа.

Би можело да ве интересира

„Светот на Биби” во новата градинка во Општина Аеродром

Ана Ололовска

Општина Аеродром: Заврши криминалот на СДСМ во Аеродром, по четири години, децата добија топол оброк низ транспарентна постапка

Ана Ололовска

ВИДЕО: Првачињата и децата со попреченост од Општина Аеродром започнаа со бесплатно пливање

А1он

Општина Аеродром: Очигледно СДСМ го пропуштиле утринското соопштение, за учениците се веќе обезбедени и ужината и топлиот оброк

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јајоска: Сопствената вина за немањето ужина и топол оброк Муцунски ја префрла кај директорите кој тој ги поставил

Ана Ололовска

Општина Аеродром: Разбиен е монополот на СДСМ со храна во училиштата