Му позајмила 7.500 евра на љубовникот, па после открила дека е измамена

Од:

На 27.7.2022 во СВР Битола, 49-годишна жена од Битола пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 6.500 евра и 72.000 денари.

dobivaj vesti na viber

Според пријавеното, тие се запознале во мај оваа година преку социјалната мрежа Фејсбук и биле во љубовна врска, при што лицето и ги побарало парите за да одблокира сметка од негова фирма и ветило дека брзо ќе ѝ ги врати.

Како што е пријавено, откако открила дека лицето лажно ѝ се претставило и дека не поседува фирма, случајот го пријавила во полиција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Пензионерка од Скопје олеснета за 2.700 евра

Измамник олесник повозрасни скопјани за 3.500 евра

Пензионер од Кочани измамен за 1.500 евра

Приведени двајца измамници

Кривична пријава за две лица за злоупотреба на службена положба

Горан Наумовски

Скопјанец со лажни евра купувал мобилни телефони