Мотоциклист од Велес лесно повреден во сообраќајка

Од:

Во населбата Тунел во Велес синоќа во ссобраќајка со полесни повреди се здоби мотоциклист откако автомобил му го пресекол патот.

Како што информира Весна Неделковска Николова, портпарол на ЈЗУ Општа болница Велес, повредениот со возило на итна помош во Хирушката амбуланта на Општа болница бил донесен во 20:25 часот. Тој бил со полесни површински повреди и по укажаната медицинска помош бил пуштен на домашно лекување.

СВР Велес извршила увид на местото на настанот.

Би можело да ве интересира

Двајца повредени при судар на камион и возило на МВР

Ана Ололовска

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Ана Ололовска

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Ана Ололовска

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, уште четворица тешко повредени

Катерина Павлова-Николовска

Фудбалската јавност од М.Каменица се простува од поранешниот капитен на ФК „Саса“ Перо Стојановски кој загина во сообраќајка

Ана Ололовска

Возач загина по тешка сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица

Ана Ололовска