МНР ја објави официјалната верзија на Протоколот со Бугарија

Од:

Министерството за надворешни работи денеска ја објави официјалната потпишана верзија од Протоколот од вториот состанок на Заедничката меѓувладина комисија со Бугарија.

dobivaj vesti na viber

Верзијата може да се види на следниот ЛИНК.

Протоколот беше потпишан во рамки на вториот состанок на Заедничката меѓувладина комисија со Бугарија, согласно членот 12 од Договорот за добрососедство.

 

Би можело да ве интересира

Османи: Лага е веста дека ќе бидам сменет од функцијата министер, последниот збор го има Али Ахмети

Орце Костов

(ВИДЕО) Османи во Виена ги претстави приоритетите за претседавањето со ОБСЕ во 2023 година

Османи: Обезбедуваме поддршка за Македонците во Албанија

Горан Наумовски

Османи: Со „францускиот предлог” ја извлековме државата од балканскиот вртлог

Османи бара итно Комисијата за надворешна политика да закаже седница за идните амбасадори

ВИДЕО: Османи и МНР се уште молчат за коментарите дека Гоце Делчев и Ѓорче Петров се бугарски херои

Орце Костов