Митрески: Дел од пратениците потпишани на иницијативата се злоупотребени

Од:

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, тврди дека дел од потпишаните пратеници за гласање на недоверба на владата се злоупотребени, бидејќи, според него, тие не биле точно информирани со кои други партии од парламентот имаат т.н. заедничка цел.

„Како координатор, сум во постојана комуникација со сите пратеници од пратеничката група, но и со пратеници кои делуваат надвор од неа, а се во поддршка на прогресивните политики, на заедничките политики кои носат напредок. Сите, буквално сите даваат безрезервна поддршка и најостро ги демантираат конструкциите кои ВМРО-ДПМНЕ ги прави со единствена цел да изврши притисок и да создава нереална еуфорија во јавноста“, напиша Митрески на фејсбук.

Би можело да ве интересира

Митрески ќе закаже седница за инаугурација на Сиљановска Давкова во недела во 12 часот

Митрески: Да се обединиме против режимската ВМРО-ДПМНЕ, да гласаме за број 1 за концептот за европска иднина на државата

Митрески: Борбата за работничките права не престанува никогаш

А1он

Митрески: Од изборот на граѓаните зависи иднината на државата

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Митрески: Рекордни 1,35 милијарди евра поддршка за македонските земјоделци

Митрески: Ги зголемуваме субвенциите за енергија на 120 илјади денари за домаќинства, ранливите потрошувачи ќе добијат поголема поддршка

Катерина Ѓуровски