Министерот Спасовски позитивен на Ковид-19

Од:

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва објави дека е позитивен на коронавирусот. Тој објави дека резултатите ги добил вечерва,  дека клиничката слика му е добра, има благи симптоми и е во домашна самоизолација.

Министерот Спасовски досега два пати беше во самоизолација поради контакти со позитивни лица на Ковид-19, но резултати од тестирањата му беа негативни.

Би можело да ве интересира

Во Скопје 12 нови жртви на Ковид-19 и 439 заразени во изминатиот ден

Жарко Настоски

1.100 новозаразени со коронавирус, починале уште 30 луѓе

Жарко Настоски

Во македонските болници се лекуваат 1.286 пациенти заразени со коронавирусот

Жарко Настоски

Нема потврда дека лекот фавипиравир има ефекти во лекување на ковид, вели Филипче

Жарко Настоски

Вакцините за Ковид-19 ќе пристигнат кај нас во првите два до три месеци од следната година

Граѓаните над 65 години ќе имаат предност за вакцинирање за Ковид-19

Искра Манојлоска