Мицкоски со обвинувања кон опозициските албанските партии: Имам дилема дали воопшто се во опозиција или пак се резервна варијанта

Од:

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска излезе со обвинување до опозициските албански партии дека се со власта.

dobivaj vesti na viber

„Секој што е против референдумот или ја поддржал владата за усвојување на преговарачката рамка со ЕУ, е инсталација на власта“ порача Мицковски.

Мицкоски вели дека има дилема дали се резервна варијанта на власта.

„Јас не сум слушнал став на Албанците во опозицијата, но после тоа што тие го поддржаа овој лист хартија во Собранието, имам дилема дали воопшто се во опозиција или пак се резервна варијанта и базен за пратеници на власта. Тука веќе јас имам дилема каде припаѓаат за да се идентификуваат себе си како опозиција тие треба во јавноста да излезат со ставови во кои што ќе ја критикуваат власта. Ако тие ја поддржуваат тогаш јас не гледам како тие можат себеси да се идентификуваат како опозиција“, порача Мицкоски.

Би можело да ве интересира

Нема да има референдум, Џафери го одби Мицкоски

Ана Ололовска

Мицкоски: Поради антимакедонската влада бизнисот во Македонија плаќа и до двапати повисока цена за струја од бизнисот во регионот

СДСМ: Мицкоски како директор на ЕЛЕМ купувал струја три пати поскапа, за 250 евра иако цената била 70 евра

Мицкоски: Надлежните да престанат да крадат и да почнат да произведуваат струја

(ВИДЕО) Мицкоски: Се надевам што поскоро ќе продолжи нормално да функционира Бучим и Боров Дол

Горан Наумовски

Илхан Ќучук: Ако Мицкоски води кампања со став против Бугарија, тоа ќе го блокира патот на земјата кон ЕУ

Орце Костов