Мицкоски до Ковачевски: Водењето држава не се става во ексел табела, а кога сме кај табелите повторно сме меѓу најкорумпираните држави во Европа

Од:

„Да можеше водење на држава да се стави во ексел табела, ќе беше лесно за секој да води држава. Човекот треба да знае дека водењето на државата не е исто со неговата наследена ексел табела добиена за партијата. Државните интереси не може да се стават во ексел табела, ниту пак животот на граѓаните“, напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фб профил.

dobivaj vesti na viber

„А кога сме кај ексел табелите, поважно е што таму бројките кажуваат повторно дека сме меѓу најкорумпираните во Европа на делба од 87 до 95 место, буџетски дефицит од околу 7.255.000.000 денари или нов долг за секое семејство за само 24 дена од 2022 година од околу 14.500 денари!

Овој пат да пробаме без ексел табели, туку со работа за она што е важно за народот, заштита на интересите, повеќе пари и иднина за сите“, вели Мицкоски.

Би можело да ве интересира

Мицкоски: Власта веднаш да престане да преговара за македонскиот идентитет, јазик и историја

А1он

ЕСМ: Мицкоски да престане да лаже за енергетската состојба

А1он

СДСМ: Мицкоски дејствува по наредба на Груевски, седницата на Извршен комитет е чиста фарса

А1он

Мицкоски до Ковачевски откако го одби за средба: Набргу денеска на сето ова ќе му дојде крај

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Костовски: Мицкоски освен неконструктивност не покажува ништо друго, изборите ќе бидат во 2024 година

А1он

Мицкоски: Сакаат да не натераат да се согласиме дека до 1945 сме биле Бугари, тоа нема да прифатиме

Катерина Павлова-Николовска