Маж се затрул од истечена плинска боца во Пробиштип

Од:

Маж се затрул од истечена плинска боца во Пробиштип. Како што информира полицијата, вчера околу 15,25 часот било пријавено дека на улица „Македонски револуционери“ во Пробиштип во сопствениот дом бил пронајден починат М.Т.(52).

Според првичните сознанија, смртта најверојатно настапила како последица од труење од истечена плинска боца. Тој бил пронајден од неговиот брат Б.Т.(55), кој кога влегол во просторијата исто така паднал во бессознание, по што со помош на други роднини бил пренесен во Медицински центар Штип, каде му била укажана лекарска помош.

Извршен е увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Здравствената состојба на повредените во експлозијата во Романовце непроменета

Ана Ололовска

Утре ден на жалост во Куманово

Ана Ололовска

Д-р Арсенков: Двајца од повредените во Романовце во тешка здравствена состојба, бремена жена со втор степен изгореници на Клиниката „Св.Наум Охридски“

Ана Ололовска

Дебранец се обидел да силува сограѓанка

Ана Ололовска

Д-р Хасани: Повредените во вчерашната експлозијата се во многу тешка здравствена состојба

Ана Ололовска

Кај лице од село Лојане пронајден пиштол „Десерт Игл“ и рамка со куршуми

Ана Ололовска