Маж од Ресен допирал малолетничка по телото

Од:

Вчера вечер во 23.40 часот во Ресен од полициски службеници од Полициската станица Ресен бил лишен од слобода 59-годишниот С.М. од Ресен, поради тоа што околу 16.40 часот во паркче кај населба „Пролет“ во Ресен, се соблекол и допирал по телото малолетничка, извести МВР.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Штипски полицајци истепале притвореник, МВР им поднесе кривични

Претрес во Волково, запленета дрога, приведен дилер

МВР: Приведен крадец од Скопје за издржување затворска казна

(ВИДЕО) Странски државјанки, дрога и неевидентиран промет: Полицијата и инспекциите влегоа во охридски ноќен клуб

Катерина Ѓуровски

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски да поднесе оставка зошто поставил командир кој ги загрозува граѓаните

МВР: Уапсен е командир кој пукал со оружје на свадба