Маж од Делчево споделил лични фотографии на неговата поранешна вонбрачна партнерка

Од:

МВР поднесе кривична пријава против С.К.(38) од Делчево поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „полово вознемирување“ и „злоупотреба на лични податоци“.

„Пријавениот, во периодот од 25.12.2023 до 16.1.2024 на социјални мрежи објавил и со други лица споделил лични фотографии на неговата поранешна вонбрачна партнерка, од кои дел биле со експлицитна содржина, а кои ги направил додека живееле заедно“, извести полицијата.

Би можело да ве интересира

Кривична за родители кои им овозможиле на нивните малолетни деца да живеат вонбрачно

Кривична против полициски службеник осомничен за насилство

Кривична против приватна здравствена установа од Охрид и нејзиниот директор

Жена од Делчево била следена ѝ добивала пораки со заканувачка содржина

МВР: Гостиварка со нож ранила вработен во казино

Полицаец од Охрид истепал граѓанин, МВР му поднесе кривична пријава

Горан Наумовски