Масовна тепачка во Градски парк

Од:

Во 01.30 часот по полноќ било пријавено дека пред угостителски објект во Градскиот парк во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу 19-годишниот Р.Ц., 20-годишниот Е.Ц., 21-годишниот Ј.М. и 21-годишниот Ј.М., од една страна и 19-годишниот Е.К., 23-годишниот М.М., 20-годишниот П.Ј. и 20-годишниот Т.Ш., од друга страна, сите од Скопје, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, додаваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Штипски полицајци истепале притвореник, МВР им поднесе кривични

Претрес во Волково, запленета дрога, приведен дилер

МВР: Приведен крадец од Скопје за издржување затворска казна

(ВИДЕО) Странски државјанки, дрога и неевидентиран промет: Полицијата и инспекциите влегоа во охридски ноќен клуб

Катерина Ѓуровски

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски да поднесе оставка зошто поставил командир кој ги загрозува граѓаните

МВР: Уапсен е командир кој пукал со оружје на свадба